Prodej rodinného domu 144 m², pozemek 381m² Krkonošská 521, Nová Paka 

Nabízím k prodeji samostatně stojící rodinný dům o jednom nadzemním podlaží.

Půdorysně tvoří obdélník cca 6 x 12,4 metrů. Dům byl vystaven v roce 1900 a po celou dobu životnosti nebyl řádně udržován, proto je dnes ve špatném technickém stavu, určený k demolici nebo ke kompletní rekonstrukci, na kterou je možné čerpat dotaci Oprav dům po babičce (viz sekce Novinky) ve výši až jeden milion, s jejímž vyřízením vám mohu pomoci.

Statické porušení dům nevykazuje, vzhledem k neudržovaném stavu bude asi špatný stav i stropních trámů a krovu. Podkroví bylo částečně využíváno k bydlení. Střecha ze sedlové krytiny z pálených tašek - špatný technický stav.

Základy domu jsou kamenné v kombinaci s betonem. Svislé nosné konstrukce zděné, stropy dřevěné trámové s rovným podhledem. Okna dřevěná špaletová ve špatném technickém stavu. Vnitřní omítky jsou štukové, venkovní omítky břízolitové, oboje ve velmi špatném stavu částečně opadané. Podlahy prakticky bez krytin.

Oba pozemky jsou v části svažité. Dům se nachází při frekventované silnici, dopravě by měl ulevit právě budovaný obchvat, jehož předpokládané dokončení je v roce 2025.

Pozemky o celkové výměře 381 m², situovány v mírně svažitém až svažitém terénu, utváří souvislý funkční celek. Jsou umístěny v okrajové části obce Nová Paka při výjezdu z obce směr Vrchovina (Trutnov), přístupné ze zpevněné komunikace ve vlastnictví ŘSD. Inženýrské sítě – elektro, ostatní veřejné IS nejsou do domu zavedeny, umístěny v silnici podél pozemku. Voda zajištěna jen VB braní vody ze studny na pozemku p.č. 556 v kat. úz. Nová Paka, možné napojit nemovitost i na vodovodní řád.

PENB nezajištěn – proto zařazen v kategorii G.

V blízkosti domu - dvě základní školy (Komenského - 756 m a Husitská – 1,6 km)
- střední školy (SŠGS – 857 m, SŠSE – 1,6 km, gymnázium a SOŠPg – 1,5 km )
- Penny (278 m), Lidl (1,1 km), potraviny Jitřenka (2 km), Coop (1,7 km)
- zubní lékaři 
- domov seniorů
- autobusové a vlakové nádraží. Safari park Dvůr Králové nad Labem do 27 km od domu, Nová Paka a její okolí je bohatá na lesy i přírodní koupaliště, např. Farský rybník místními zvaný Bahňák.

V případě nutnosti hypotéky Vám pomohu, pro více informací mě kontaktuje.