Bydlení


Hypoteční úvěr
Hypoteční úvěr

Je pro vás výhodnější nájem nebo si pořídit vlastní bydlení na hypoteční úvěr?

Jak získáte nejlepší sazbu hypotečního úvěru a proč je ideální řešit fixaci 2 roky předem?

Jak funguje koncept předčasného splacení?

Jak můžete ušetřit na úrocích při splacení hypotečního úvěru?

Jak můžete hypoteční úvěr splatit předčasně a to bez sankcí?

Co znamená 80% hypotéka?

Jaké jsou výhody a jaká jsou rizika hypotečního úvěru?

Musíte mít našetřeny vlastní finanční zdroje pro získání hypotečního úvěru?

Co musíte splnit pro získání hypotečního úvěru?

Jak probíhá financování koupi nemovitosti na hypoteční úvěr?


Rekonstrukce nemovitostí, aneb riziko podpojištění
Rekonstrukce nemovitostí, aneb riziko podpojištění

Jakákoliv úprava vždy navýší cenu nemovitosti, proto je potřeba pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. K tomuto účelu slouží servisní schůzky s poradcem, které by měly probíhat ideálně jednou ročně, maximálně jednou za dva roky (nebo i bezprostředně po rekonstrukci). V opačném případě hrozí riziko podpojištění. O co se konkrétně jedná? 

Uvedu na příkladu: "Klientka X si před deseti lety koupila nemovitost za čtyři miliony korun, ihned po přistěhování si své obydlí nechala pojistit. Pojišťovna pojistila nemovitost na tehdejší tržní cenu. Avšak od té doby hodnota nemovitostí vzrostla (a to i bez provedené rekonstrukce) na osm milionů korun. Paní X viděla pojišťováka naposledy, když pro ni zajišťoval pojištění nemovitosti, tedy před deseti lety. O riziku podpojištění jí nikdo nikdy nic neřekl. Pokud se něco přihodí, většina pojišťoven paní X nevyplatí ani náhradu škody odpovídající sjednané pojistné částce, ale jen její poměrnou část, odpovídající poměru pojistné částky k hodnotě nemovitosti. Paní X má nemovitost podpojištěnou o 50 % skutečné hodnoty, tedy v případě totální škody se může kvůli podpojištění stát, že pojišťovna vyplatí jen 50 % ze 4 000 000 Kč, tedy 2 000 000 Kč. Je možné postavit nemovitost o stejné kvalitě a zastavěné ploše za čtvrtinu současných cen?"

Nehrozí riziko podpojištění i u Vaší nemovitosti? Existují vůbec na českém trhu pojišťovny, u kterých podpojištění nehrozí?


Mezigenerační majetek
Mezigenerační majetek

Jak zařídit, aby mladší generace dostala od svých rodičů či prarodičů kromě nástroje i "návod k obsluze"?

Jak může rodina v rámci generací úspěšně předávat a navyšovat hodnotu svého majetku?

Jaké možnosti nechávají české rodiny ladem a nebo o nich neví?


Chcete znát odpovědi na výše položené otázky? To nejjednodušší, co pro to teď můžete udělat je rezervovat si termín schůzky (klikem na tlačítko Rezervace termínu schůzky). Rád se s vámi uvidím. Avšak neváhejte, počet klientských schůzek je omezený.